• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
12.11.2015

 

12 листопада православна громада м.Горохова відзначила 10 років від дня освячення храму Різдва Христового.

Божественну Літургію, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, очолив настоятель храму Всіх святих Землі Волинської м.Луцька протоієрей Володимир Яцишин. Йому співслужили настоятель парафії  благочинний Горохівської округи протоієрей Олександр Пасічник,  настоятель храму на честь вмч.Параскеви П'ятниці с.Стоянів, Радехівсього р-ну Львівської обл. прот. Богдан Білас, численне духовенство та диякон Іван Бортнік, клірик Свято-Покровського храму м.Луцька.

Божественна Літургія була надзвичайною, торкнулася найпотаємніших струн людських сердець. Молитвами, піснеспівами возносилися хвала, честь і вдячність Богу в храмі, який відзначає свій перший ювілей.

Під час богослужіння лунала особлива молитва за мир у нашій країні.

Супроводжувалося Богослужіння  співом хору священиків благочиння та  двома місцевими хорами, які радували присутніх своїм прекрасним співом.

На завершення о.Володимир вітаючи настоятеля храму та парафіян з ювілеєм передав благословення і вітання від митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, та побажав, щоб храм завжди залишався для них джерелом духовності, де вони підноситимуть свої молитви до Господа, а також єднатимуться із Ним і Святій Євхаристії.

На урочистості також завітав і міський голова м.Горохова Віктор Годик, який привітав настоятеля  та громаду міста з 10-літтям,  а від голови Горохівської райдержадміністрації було зачитано та вручено о.Олександру подяку за плідну працю.

По завершенню, учні недільної школи, що діє при храмі, у віршованій формі розповіли історію його будівництва та  привітали священиків і парафіян храму з ювілеєм.

Відбувся і хресний хід навколо храму, який закінчився подячним молебнем, після якого отець Олександр подякував духовенству  за спільну молитву, яку вони подарували для громади міста Горохова та всім присутнім за розділену радість 10-ліття храму від дня його освячення. 

 

 

 З історії храму Різдва Христового міста Горохова
У 1844 рооці у м.Горохові було побудовано православну Свято-Вознесенську церкву.
Настоятелями храму були: о.Іоан Скульський, у 1869 році відзначений імператором орденом Святої Анни ІІІ ступеня; отець М.Журавський (1914р.); до 1941р. - о.Юліан Мельников; в роки Великої Вітчизняної війни - отці Володимир Мисечко, Михаїл Грицай; потім о.Степан Науменко. 
У 1951-1957рр. благочинним і настоятелем Свято-Вознесенського храму був о.Стефан Васильцев, у 1957-1960рр. - о.Пилип Шишковський.
У 1960-1986рр. благочинним і настоятелем храму був митрофорний протоієрей о.Михаїл Сукманський. Псаломщиком з правом служити священником і помічником благочинного був отець Олександр Пасічник.
У часи атеїзму після зняття з реєстрації релігійних громад до Свято-Вознесенського храму належали села Скобелка, Марковичі, Бистровиця, Терешківці, Озерці, Старостав.
Із вересня 1986 року по жовтень 1992 року благочинним і настоятелем Свято-Вознесенського храму був митрофорний протоієрей о.Олександр Пасічник.
У храмі неодноразово проводились величні соборні богослужіння, очолювані владиками Даміаном (4.05.1978), Варлаамом (20.09.1987), Варфоломієм (1991).
4 червня 1991 року тут побував блаженнійший митрополит всієї України Філарет.
4 жовтня 1992 року новітні богоборці з Київського патріархату віроломно захопили святий храм.
Але громада Свято-Вознесенського храму УПЦ діяла. Благочинний о.Олександр проводив богослужіння на церковному погості. Коли їх прогнали нові господарі храму, який перейшов до КП, молилися у будинку одинокої прихожанки Лідії Дем'янівни Дісси.
Рішенням районної державної адміністрації від 12 квітня 1993р. громаді Свято-Вознесенського храму УПЦ було надано в оренду для проведення богослужінь частину приміщення РАГСу.
18 вересня 1993 року митрополит Ніфонт освятив тут престол. Богослужіння у цьому пристосованому приміщенні тривали до листопада 2005 року.
У ювілейний 2000 рік від Різдва Христового, 24 серпня, митрополит Ніфонт освятив місце під новий храм Різдва Христового, і заклав наріжний камінь.
Храм будувався на пожертви парафіян, кошти Волинської Єпархії, обласної ради і адміністрації та спонсора Валентина Волосюка. 12 листопада 2005 року владика Ніфонт освятив престол новозбудованого храму.
14 грудня 2008 року після закінчення оздоблювальних і художніх робіт митрополит Ніфонт освятив ікони і храм. Іконописці храму - Василь Григорович Криштальський та Іван Іванович Тимчук.
За Божим промислом з благословення владики Ніфонта дух вірних підтримували святині, які побували у храмі: влітку 1994 року - чудотворна ікона Почаївської Божої Матері; 3 липня 1998 року - чудотворна ікона "Призри на смирення"; 3 червня 2003 року - мощі преподобних Іова і Амфілохія Почаївських. 17-18 листопада 2003 року - кровоточива ікона Спасителя, мироточиві ікони Матері Божої і святителя Миколая; 9 грудня 2006 року - чудотворна ікона "Пантанасса", 1 вересня 2009 року - чудотворна ікона "Скоропослушниця". Поклонялися вірні мощам преподобного Серафима Саровського і Підляських святих, іконі "Чорнобильський Спас".
Урочисті соборні богослужіння архієрейським чином з участю митрополита Ніфонта проводились на престольне свято храму у 2008, 2010, 2013 роках.
Митрополит Ніфонт на Різдво Христове 2013 року відкрив ковчежки із часточками десяти мощей преподобних Києво-Печерських,які настоятель храму прот. Олександр Пасічник та клірик храму ієрей Андрій Гаврилюк із благословення владики привезли із Києво-Печерської Лаври, щоб люди могли прикладатися до них. Тепер у храмі уже 12 часточок мощей. Раніше дві часточки мощей преп.Іова та преп. Амфілохія Почаївських подарував для храму владика Ніфонт.
Хор любительський, псаломщиком понад 35 років була Ольга Іванівна Крамаревич.На даний час керівником є Лілія Пасічник. 
Влітку 2014 року було створено молодіжний хор, яким керує Ірина Гаврилюк. Діє дитяча недільна школа. 


Фільм про історію храму Різдва Христового 

 

 

 

 

 

Cьогодні