• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
14.02.2016

 

Кожна неділя є для православних християн  «малою Пасхою», адже Церква згадує Воскресіння Христове. Цього дня віруючі люди збираються на спільну молитву до храму, де під час Божественної Літургії приноситься Безкровна Жертва,  звершується Таїнство Євхаристії, коли хліб і вино, силою Святого Духа, стають самими Чесними Тілом і Кров'ю Господа нашого Іісуса Христа, а причащаючись Їх, вірні  з'єднуються із Господом і стають причасниками вічного життя. І дуже важливою є молитва, яка підноситься за Божественною Літургією за живих і тих хто вже відійшов у Вічність. Лунає за кожною Божественною Літургією у храмах нашої Церкви сугуба молитва за нашу земну батьківщину Україну, за її мир і процвітання, що особливо важливе у наш непростий час.

Для православних вірних села Озерці, що на Горохівщині місцем такої особливої зустрічі із Богом є Свято-Хрестоводвиженський храм, який є як джерелом духовності, так і архітектурною окрасою цього села. Історія цієї церкви налічує трохи більше 20 років, і стараннями отця-настоятеля протоієрея Михаїла Курпіля та парафіян цей храм гарно оздоблений, має чудові настінні розписи, які не завжди побачиш і у міських церквах.

У неділю 14 лютого, як і кожного воскресного дня місцеві православні прийшли до своєї святині на богослужіння. Божественну Літургію, з благословення митрополита Волинського і Луцького  Ніфонта та за молитовної підтримки вікарія Волинської єпархії єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла, очолив секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук. Йому співслужили благочинний Горохівської округи протоієрей Олександр Пасічник, речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, настоятель парафії протоірей Михаїл Курпіль та клірик луцького храму ВСЗВ диякон Тарас Футрук.

Піснеспіви богослужіння  неперевершено виконав місцевий хор. У храмі було багато людей, разом молились за Божественною Літургією  літні люди, прихожані середнього віку, молодь і діти. Майже десяток прихожан ціє неділі також посповідались і причастились святих Христових Таїн.

Як і кожного богослужіння, особлива молитва була піднесена за нашу батьківщину Україну, за мир у ній, а також за тих українських воїнів які на сході нашої країни боронять її Незалежність і соборність.  Також була пінесена сугуба молитва за спокій душ тих наших вонів, які відали там, у зоні АТО, свої життя за мирне небо над нами.

Після Літурігії був відслужений Молебень під час якого була піднесена молитва за здоров'я наших захисників - українських воїнів. А за спокій душ тих із них хто поклав свої життя  за Україну була відслужена Панахида.

Секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук та речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук переказали отцю-настоятелю та парафіянам благословення і вітання від митрополита Волинського і Луцького Ніфонта та вікарія Волинської єпархії єпископа Нафанаїла.

Секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук відмітив, що парафія живе повноцінним церковним життям. Це підтвердили і самі православні села Озерці - вони сказали, що дуже люблять свого батюшку, і живуть і моляться як одна духовна родина.

«Ваш храм вражає своєю красою, навіть у місті не завжди знайдеш такий гарний храм як у вас», - сказав отець Миколай.

«Кожна неділя є особливою, ми згадуємо Воскресіння Гспода нашого Іісуса Христа. І сьогоднійшній день є по-пасхальному радісний, моляться тут віручі люди моляться діти. Вас багато сьогодні прийшло до храму, і це свідчить про вашу віру. А ознакою віручої людини  любов. І усі ми повинні мати любов поміж собою, бо тільки тоді насатне мир у нашій країні, коли буде мир у наших родинах,оселях, у кожному селі чи місті. Бережіть цю любов яку ви маєте поміж вами, і нехай  допомагає вам Господь і укріпляє вас», - сказав, звертаючись до присутніх  речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Він також наголосив на тій важливі ролі, яку у житті Волинської єпархії відіграє кожна її парафія. «Наша єпархія реалізує багато соціальних проектів. Ми допомагаємо діткам із особливою долею, дітям-сиротам малозабезпеченим. Особливо допомагаємо укарїнській армії, наші священики несуть послух капеланів у зоні АТО, стараннями наших священиків вдалось визволити вже багатьох наших бійців з полону. І це служіння триватиме», - додав отець Валентин.

Своєю чергою настоятель парафії протієрей Михаїл Курпіль подякував священнслужителям які прибули цього воскресного дня розділити радість спільної молитви із православними села Озерці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cьогодні