• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
04.03.2016

 

 

З 29 лютого по 2 березня 2016 р. з благословіння керуючого Волинською єпархією УПЦ митрополита Ніфонта відбулася паломницька поїздка дітей-сиріт, дітей учасників бойових дій на Сході країни та дітей загиблих у зоні АТО по монастирях Закарпаття. Цю поїздку організовали священики Горохівського та Мар'янівського благочинь. Кошти зібрали під час 10-го ювілейного Різдвяного благодійного концерту, що відбувся 10 січня цього року у РНД Просвіта у Горохові  за підтримки працівників відділу у справах сім'ї та дітей Горохівської райдержадміністрації. Автобус для поїздки надав народний депутат України С. В. Мартиняк.

Закарпаття... Насамперед, духовно багатий край нашої Батьківщини, відомий великою кількістю монастирів, місцешанованих святинь та не земною красою. Цей край прийняв християнство від святих рівноапостольних Мефодія і Кирила. Саме з одноіменного жіночого монастиря цих святих просвітителів цього регіону, що знаходиться у м.Свалява, Мукачівської єпархії  УПЦ, розпочали паломницьку поїздку. Помолившись на Божественній Літургії, яку прикрасили своїм співом священики, що супроводжують юних пілігримів, сестри пригостили гостей смачним обідом, після чого провели  екскурсію територією монастиря.  Наступним місцем паломництва став Красногорський чоловічий монастир на честь Всіх Святих що у м.Мукечеве. Тут паломники побачили, як біля чудотворної ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» розквітають засохлі лілії.  У цьому місті відвідали також Свято-Миколаївський жіночий монастир, заснований в XI ст., де послух несуть 62 сестри.  Cеред святинь монастиря - ікона «Скоропослушниця» та  часточка  мощей прп. Мойсея Угрина.

Також  завітали і в головну туристичну атракцію міста Мукачеве -  замок Паланок.  Після цікавої екскурсії  визначною архітектурною пам'яткою Cередньовіччя, продовжили подорож до Свято-Покровського монастиря с.Ракошино, де історією монастиря з паломниками поділився сам намісник -архімандрит Митрофан. Він розповів про святині обителі, її життя та господарство, відповів на питання дітлахів та пригостив  смачним обідом. Діти з цікавістю відвідують місця, де живуть монахи, які усамітнюються, щоб помолитися за всіх без винятку людей.  Сестри Свято-Іоанно-Предтеченського жіночого монастиря, що в  с.Дубрівка, також щиро зустріли діток, нагодувили та ознайомили  їх з життям своєї обителі.

Втомлені але задоволені  від благодатного вогню молитви, який горить і вдень, і вночі - як символ великої незгасимої віри жителів монастирів Закарпаття, прибули   на нічліг до Архангело-Михайлівського чоловічого монастиря с.Грушово, де й провели дві  майбутні ночі цієї поїздки.

Другий день подорожі дивовижним Закарпаттям розпочався з молитви на Божественній  Літургії, яку знову співали священики. Дитяча щира сирітська молитва за мир в Україні лунає в кожному монастирі. І скрізь вона особлива, адже тут  навіть стіни дихають благодаттю, кожен куточок  наповнений вірою, любов'ю, спокоєм та великою силою. По Божественній Літургії, підкрипившись сніданком, після екскурсії по монастирю горохівські паломники дізналися, що перші згадки про цей монастир датуються 1242 роком, відроджений в 2004 році. Святинями монастиря є: ікона Божої матері «Всецариця» (написана на Афоні), часточки мощей Києво-Печерських святих та ін.

Цього дня в Тячівському районі відвідали Іоанно-Предтеченський чоловічий монастир с.Бедевля, Свято-Успенський жіночий монастир с. Угля - один із найдревніших монастирів Закарпаття, заснований учнями рівноапостольних Кирила і Мефодія в кінці IX ст., тому точна дата його заснування невідома, відроджений в 1990-х роках.

Наступним місцем паломництва став Свято-Вознесенський жіночий монастир с. Чумалево та Свято-Миколаївський  чоловічий монастир.  в с. Іза-Карпутлаш, де знаходяться мощі преподобного Алексія Карпаторуського,  якого по праву можна називати апостолом Закарпаття. За його духовні подвиги на славу Божу і прославлення Православної Церкви,  шанують не тільки в Закарпатті, але й на землях Словаччини, Румунії та Америки. Діяльність преподобного Алексія (Кабалюка) припала на важкі часи для Православної Церкви Закарпаття - період панування уніатської Церкви, диктується владою Угорщини, до складу якої на той момент входили землі Закарпаття. Проте, не дивлячись ні на які труднощі, преподобний Алексій взявся за організацію Православної Церкви в рідній землі. На сьогоднішній день у монастирі відкрито музей, присвячений преподобному Алексію, де зберігаються його особисті речі і безліч документів, що описують життєвий подвиг святого і широко розкривають його праці в ім'я Православної віри.

Помолившись біля мощей преп.Алексія, вирушили до Свято - Різдво- Богородичного жіночого монастиря с.Липча.

Дорогою додому група горохівських паломників побувала майже «за кордоном», адже впродовж кількох кілометрів  проїздили біля державного кордону України з Румунією, про що нагадували прикордонні стовпи та таблички з попереджувальними надписами. Проїджаючи через м.Хуст, завітали в гості до керуючого Хустської єпархії УПЦ. Групу паломників (56 чол.), яка складається з дітей-сиріт, дітей учасників бойових дій у зоні АТО та дітей загиблих у зоні АТО прийняв митрополит Марк. Під час прийому владика розказав дітям про духовне життя Закарпаття, монастирі та запросив усіх приїздити частіше. Разом з архіпастирським благословенням митрополит Марк подарував всім паломникам ікони Карпаторуських святих та книги із життям апостола Закарпаття преподобного Алексія Карпаторуського. Священики разом з дітьми поспівали для архіпастиря пісень, побажали многих років життя та подякували владиці Марку за теплий прийом і попросили його святительських молитов та благословення.

Вирушивши далі, діти  завітали до єдиної в Україні оленячої ферми, що знаходиться у м.Хуст, недалеко від села Іза. Близько 20 років тут вирощують плямистих північних оленів. Доречі, їх розводять з метою одержання ліків "Пантокрин" з їхніх молодих рогів. Зараз на фермі налічується 320 особин, деякі з них підходили досить близько до дітей і їли прямо з рук.

На кінець поїздки вирішили ще й тілесно оздоровити дітей-сиріт. Відвідали учбово-спортивну базу з термальним басейном "Закарпаття" у Берегові. Ця база є всесвітньо відома унікальною за своїми лікувальними властивостями термальною водою високої мінералізації. Термальну воду добувають зі свердловини глибиною 1100 м, її температура навіть взимку не опускається нижче +32 градусів
і містить 32 мікроелементи. На території бази розташований великий басейн під відкритим небом, в якому діти дуже весело провели час, адже тут можна не тільки із задоволенням насолодитися теплою водою під небом, а й поправити своє здоров'я.

Після таких поїздок ще раз переконуєшся - яка ж мальовнича, різнобарвна і неповторна наша Україна! Бог дав нам цю красу, цю землю, аби ми берегли і любили її, та не забували дякувати за Його ласку і щедрість. Саме паломницькі поїздки покликані пробуджувати у наших душах найкращі почуття: молитовний настрій, дарувати нам хвилини спілкування з Богом у храмах, церквах, монастирях, насолоджуватися живою природою

Всі паломники, з величезною подякою Богу за його милість, повернулися додому, сповнені невимовною радістю і благодаттю.

Те відчуття, яке присутнє на душі у кожної дитини-сироти і наповнює її серце, вона привезе в свою домівку, поділиться любов'ю зі своїми близькими і ще довго-довго буде згадувати про все, що залягло в пам'яті, що залишилося на фото. Не можна знайти потрібних слів, це треба відчути, просто треба приїзджати і «заряджатися» тим зарядом любові, милосердя, щирості, яка тут панує і нести цю любов у світ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cьогодні