• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
18.02.2016

 

 

Прекрасний день молодіжного свята Волинської єпархії.

Всесвітній день Православної молоді у Волинській єпархії: святкування розпочались місіонерською Божественною Літургією у Свято-Покровському кафедральному храмі.

15 лютого, в день Стрітення Господнього у православному світі відзначається Всесвітній день православної молоді. Вже традиційно, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, у Волинській єпархії, а саме у Луцьку, відбуваються святкові заходи, приурочені до цієї дати.

Власне, заходи до відзначення Дня православної молоді відбулись 16 лютого, і розпочались вони звісно із спільної молитви у храмі. Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному храмі, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, очолив речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук. Йому співслужив сонм священнослужителів, серед яких були голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля Вишневський, керуючий відділом у справах сім’ї Дніпропетровської єпархії протоієрей Андрей Пинчук, а також священики – духівники православних молодіжок Волинської єпархії. Окрасою Літургії був спів молодіжного хору Свято-Пантелеімонівського храму Луцька «Уміленіє» під керівництвом Юлия Масленникова та молодіжно-юнацького хору «Покров».

Храм був вщент переповнений молодими вірянами – учасниками православних молодіжок Волинської єпархії. Радість свята Дня православної молоді із своїми однолітками також розділили гості з Білорусі – троє студентів Мінської духовної семінарії. Молились за Літургією і учасниці Православного сестринства Волинської єпархії.

Участь у святкуваннях взяли і більше 50-ти молодих людей з Горохівщини, а саме юнаки та дівчата з с. Ярівка, с.Борочиче, на чолі з протоієреєм Юрієм Зарафутдіновим, з с.Холонів, на чолі з свящ.Олексієм Дзіндзьою та м.Горохова на чолі з священиком Андрієм Гаврилюком.

Після місіонерської Божественної Літургії у Свято-Покровському кафедральному храмі Луцька і трапези у Волинській духовній семінарії учасники православних молодіжок Волинської єпархії мали можливість прогулятись вулицями Старого Луцька. Екскурсію для них провів учасник луцької молодіжки «Омофор» Олег Редько.

Юнаки та дівчат відвідали древній замок Любарта, Олег Редько також розповів їм історію приміщення ВДС та про інші знакові споруди Старого міста.

Під час святкування Всесвітнього дня православної молоді у Волинській єпархії відбулась і зустріч із молоддю вікаря Волинської єпархії єпископа Камінь-Каширського Нафанаїла. Владика привітав юнаків та дівчат зі святом та зуділив їм своє архіпастирське благословення.

Знання істин Православної віри, Святого Письма, заповідей Закону Божого, без чого неможливе їх виконання, обізнаність у церковному богослужінні є важливими чинниками правильного духовного життя.  Це доволі актуально у наш інформаційний вік, особливо для молоді. Отож в рамках Дня православної молоді, учасники православних молодіжок Волинської єпархії мали можливість продемонструвати ці свої знання під час цікавого брейн-рингу.

Під час брейн-рингу кожна команда, що програвала під час червого етапу конкурсу отримувала призи, а переможцям речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук вручив грамоти митрополита Волинського і Луцького Ніфонта.

Проведення брейн-рингу супроводжувалось «творчими паузами» – виступами молодіжних хорів «Уміленіє» луцького Свято-Пантелеімонівського храму, «Дзвін» молодіжки селища «Цумань», дитячо-юнацького хору «Покров» з Луцька, а також  чоловічого квартету «Новий світ».

Після цікавого та насиченого дня, проведеного у Луцьку, молодь Горохівщини сповнена нових вражень повернулась додому.

 

Довідка

Всесвітній день православної молоді відзначається з 1992 року. Встановлене це свято рішенням 14-ї асамблеї Всесвітнього Православного Молодіжного Руху з благословення предстоятелів усіх помісних Православних Церков.

Фото

Більше фото

Cьогодні