• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
15.01.2017

 

Здавна існує в нашому православному народі благочестивий звичай, прославляючи Богомладенця Христа, творити справи милосердя.

Вже доброю традицією стало проведення священиками Горохівського та Мар'янівського благочинь УПЦ щорічних Різдвяних благодійних концертів з метою збору коштів для дітей-сиріт,  для тих, кого доля обділила можливістю мати люблячих батьків. Адже діти, які з перших років життя не отримують батьківського тепла і турботи, потребують пильної уваги й опіки з боку держави, а також людей, яким небайдужа їхня доля.

Саме такі люди зібралися 15 січня у РНД «Просвіта» міста Горохова,  де відбувся 11-й  Різдвяний благодійний концерт  для дітей-сиріт. Всі, хто небайдужі до дитячих сліз, прийшли сюди щоб не тільки насолодитись чудовими виступами православних колективів, але і допомогти посильними грошовими пожертвуваннями горохівським обездоленим  дітям та сиротам.

Розпочався концерт зі співу тропаря свята Різдва Христового, який заспівали священики Горохівського і Мар'янівського благочинь, після якого до всіх присутніх звернувся благочинний Горохівської округи протоієрей Валерій Пилипчук.  Він привітав усіх  присутніх у залі із  Різдвяними  святами та закликав допомогти сиротам району благодійними коштами.

Сценарій цьогорічного концерту являв собою театралізоване дійство під назвою  «Різдво Христове у селі», сюжет  якого не міг не зворушити усіх присутніх  у заповненому залі  РНД «Просвіта». 

Так його учасники виступали у ролі колядників, які вітали з Різдвом імпровізовану родину церковного старости. А наприкінці «господар» і «господиня» усиновили сироту. Таким чином глядачі стали свідками  чуда, що сталось у день Різдва Христового. 

Радіє серце, коли небайдужі до чужого горя люди, щороку кількість яких збільшується,  приходять   розділити свято з сиротами,  обездоленими,  з тими,  хто попав у складні життєві  ситуації. Адже, кошти, які  збираються  під час Різдвяного дійства служать посильною допомогою для таких діток  Горохівського району, яких налічується більше 60-ти.

Щоб  якнайповніше всі могли відчути радість різдвяних свят, наймолодші учасники концерту, вихованці недільної школи при храмі Різдва Христового м. Горохова принесли в дарунок театралізований український вертеп та привітали своїми колядками та віншуваннями присутніх.

Не могли не зворушити присутніх на концерті  виступи  церковних  хорів Свято - Михайлівського храму  с.Бужани,  Свято-Анно-Зачатівського храму  с.Ржищів,  Свято-Різдво-Богородичного храму с.Цегів, Хрестовоздвиженського храму с.Ощів, Свято-Георгіївського храму с.Бережанка, Свято-Миколаївського храму с.Скобелка,  молодіжного  хору  храму  Різдва  Христового  та дитячого хору «Щедрик» з м. Горохова.

Також глядачі мали змогу побачити ще один прекрасний різдвяний вертеп, який приготували активні молоді жителі села Борочиче. Із вуст дітей зворушливо звучали побажання і колядки, які мов ангелята, звіщали Добру Вість.

Вперше в концерті взяв участь хор Горохівської організації  УТОС, який порадував  глядачів  дзвінкоголосим  співом низки  різдвяних  колядок.

Не  обійшлося на святі і без хору священиків, які щороку радують своїми чудовими  різдвяними піснеспівами.

Учні недільних шкіл с.Звиняче, с.Скобелка та с.Ярівка також долучилися до збору коштів для сиріт, провівши благодійну ярмарку домашніх ласощів. Охочих поласувати задля благодійності виявилося чимало, тож дитяча випічка розійшлася досить швидко, поповнивши благодійну скарбницю  на 1500 грн.

Майже три години концерту промайнули, як хвилина. Наприкінці благочинний Мар'янівської округи прот. Миколай Черняк привітав всіх з різдвяними святами, закликавши зберігати батьківські традиції і всіх дружно «єдиними вустами» заспівати колядку «По всьому світу стала новина».

На закінчення свята отець Валерій подякував всім присутнім за увагу та милостивість і оголосив, що цього року під час цієї благодійної акції було зібрано чималу суму гривень, яка буде передана для дітей - сиріт, та дітей, батьки яких загинули у  зоні АТО з Горохівського району.  Варто зауважити, що пожертви ще збираються і на даний час продовжують надходити від небайдужих людей.

До присутніх звернулася голова Горохівської райдержадміністрації Любов Матвєєва,  яка привітала усіх присутніх у залі з Різдвяними святами та подякувала духовенству району УПЦ за організацію таких заходів, які допомагають згуртувати людей, яким не байдужа доля сироти.  

Всім жертводавцям хор священиків проспівав «Многая літа».

Священики Горохівщини вже багато років поспіль проводять благодійні концерти та збір коштів, духовно опікуючись дітьми-сиротами, організовуючи поїздки до святинь Києва, Закарпаття, Волині та Почаєва. Нещодавно до Дня св.Миколая священики зробили для них ще один подарунок - завезли дітей сиріт та дітей учасників АТО до древнього міста Львова, де дітки під враженням провели чудово незабутній день.

Жодна хороша справа не минеться для людини безслідно: навіть у час найстрашнішої фінансової і політичної кризи християнин, рука якого завжди готова до милосердя, не знатиме скорботи, бо усі кризи починаються з кризи духовної, яка у свою чергу росте на ґрунті егоїзму, жорстокосерді і байдужості.

Цей благодійний концерт для підтримки дітей-сиріт є свідченням того, що серця жителів району є щирими і відкритими для добра та милосердя.  Адже  згідно Євангелія,  Господь бачить жертву кожного і всім,  хто  вніс свою лепту тайно,  Господь воздасть явно. 

 

 

 

Cьогодні