• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
21.02.2017

 

17 лютого 2017 року у ЗОШ І-ІІ ступеня села Ощів відбулося відкриття оновленого залу Музею українських Героїв. Цю виплекану мрію відомого у районі педагога та краєзнавця, Заслуженого вчителя України Ганни Федорівни Бабій успішно зреалізував педагогічний колектив школи на чолі із директором Наталією Притолюк спільно із виконавчим комітетом Терешківцівської сільської ради та благодійниками.

«Україна понад усе!» - це гасло, що стало лейтмотивом заходу, немовби увібрало в себе мету життя усіх Героїв нашої держави. Прикметно, що такий захід відбувся напередодні 20 лютого - Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні. У оновленому залі Музею увагу привертають інформаційні стенди, які присвячені перебігу військового конфлікту на Сході України, розповідають про Героїв Небесної Сотні, а також про загиблих горохівчан - учасників АТО. Важливими експонатами Музею є українські прапори, привезені воїнами-ощівчанами із зони бойових дій. Життя двох ощівчан - Володимира Павлюка та Олександра Міхєєва забрала неоголошена війна на сході України. Їхню пам'ять присутні на заході вшанували хвилиною мовчання, портрети Героїв вміщено на стендах Музею. Торік Володимиру Павлюку урочисто відкрили пам'ятну дошку на стінах рідної школи.

Урочистість з нагоди відкриття залу Музею підготувала Ганна Бабій разом із педагогом-організатором та учнями школи. Із уст дітей лунали слова любові до рідної землі, поваги і гордості за мужність і героїзм українських воїнів. Ганна Федорівна подякувала усім хто посприяв відкриттю Музею, зокрема вчителям історії Ощівської школи Тамарі Середі та Аллі Мельничук.  На захід завітали почесні гості - учасники АТО із Ощева Олег Дмитрук та Володимир Одолінський. Воїни розповіли про свій бойовий шлях, про усі труднощі і проблеми, що виникали у них під час перебування у зоні військового конфлікту. Зокрема, учнів вразила розповідь Олега Дмитрука, котрий продемонстрував солдатський сухпайок і пригостив усіх смачним печивом. Донька Володимира Одолінського Ірина - учениця 8 класу Ощівської школи. Вона від імені усіх  учнів подякувала татові за те, що тримає на своїх мужніх плечах небо.

Чин освячення Музею звершив настоятель Хрестовоздвиженського храму села священик Роман Світлик. Духовний наставник ощівчан висловив надію на неодмінне настання миру і спокою на Богом береженій українській землі: "Сьогодні ми згадуємо усіх воїнів АТО, Героїв Майдану - молодих хлопців, які нічого не зробили страшного, вони лише йшли і казали, що "свобода і Україна понад усе". Жахливо, коли ллється людська кров, невинна кров молодих людей. Милосердний Господь, що сам знає імена усіх закатованих та замучених, хай упокоїть їх у місті квітучому, нехай рідні знайдуть могили своїх втрачених синів і дочок, хай Господь залікує важкі рани, нанесені нашій державі у ці буремні дні. А нам залишається лише молитися за мирне упокоєння в істинному Небесному Раю українських Героїв. Молімося, щоб Господь дарував Україні мир і спокій, а спочилим Героям - Царство Боже і Небесне".

Опісля панахиди до учнів та гостей звернулася директор школи Наталія Притолюк. Вона подякувала за змістовний та гарно організований захід, а також наголосила на важливості проведення таких патріотичних дійств зараз, у час, коли доля України залежить лише від позиції і поглядів прийдешніх поколінь.

Темні часи пройдуть. Знову колоситиметься хліб та сміятимуться діти. Україна житиме! І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили! Герої не вмирають!

Заслужений учитель України Ганна Бабій

директор ЗОШ І-ІІ ст. села Ощів Наталія Притолюк

(зліва - направо) священик Роман Світлик, Олег Дмитрук, Володимир Одолінський

про фронтові дороги розповідає Володимир Одолінський

Олег Дмитрук розповів учням про свої бойові дороги

(зліва - направо) священик Роман Світлик, Володимир Одолінський, Олег Дмитрук, регент хору Хрестовоздвиженського храму Надія Новосад, Тамара Середа

Сайт парафії

 

Cьогодні