• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
08.07.2016

 

З давніх-давен український народ має благочестивий звичай здійснювати паломництво до Святинь Господніх. Для усіх волинян найбільшою опорою Православ'я є, безперечно, Свято-Успенська Почаївська Лавра. Але паломництво - це насамперед прояв смирення перед Богом. Тому у православних християн є традиція іти до святинь пішки, лікуючи, таким чином, свої душі і перемагаючи гординю.

Уже не перший рік прихожани Свято-Хрестовоздвиженського храму села Ощів та Свято-Покровського храму села Терешківці ходять до Почаєва. Цьогоріч, з благословення настоятелів протоієрея Василія Хомляка та ієрея Романа Світлика  12 паломників знову пішли до Лаври. Це, зокрема, голова Терешківцівської сільської ради Тамара Войтович, директор ЗОШ І ст. села Терешківці Марія Антонюк, директор БК села Терешківці Наталія Шваєвська, скарбник храму села Ощів Леся Парій.

Усе на світі відбувається по промислу Божому. Це неодноразово підтверджувала Свята Церква. І так само паломництво... Коли згадуєш усі дні ходьби, і ту благодать, що осінила усіх у святій Лаврі, то розумієш, що справді «Кто бог велий яко Бог наш: Ти еси Бог, творяй чудеса».

У неділю, 2 липня, після молебню, паломники вирушили із храмового подвір'я. Настоятель Хрестовоздвиженського храму ієрей Роман побажав усім Ангела Хранителя, який буде оберігати та заступати під час подорожі. І пішла дорога селами Горохівщини. Дорога молитви, дорога добра. Не минали подорожні ні одного поколонного хреста чи храму, усюди співали величання Животворчому Хресту. Линули із їх уст і псальми, ірмоси, а також по дорозі, протягом трьох днів було прочитано увесь Псалтир Божої Матері. Коли була вільна хвилина, усі єдиним серцем та устами співали: «Господи, Иисусе Христе, Сине Божий, помилуй нас!». І линула молитва до небес! Молитва смирення перед Богом.

Швидко минув перший день подорожі і паломники зупинилися на нічліг у місті Берестечку. Вранці другого дня усі знову вирушили в путь із вірою у серці та молитвою на устах. У селах люди віталися із ними, просили поставити свічку за їхнє здоров'я, подати записочку... Сам Бог знає скільки кілометрів було пройдено. Увечері зупинилися у селі Гаї Ситненські Рівненської області. Ночували паломники у хаті однієї жінки, котра розповіла історію із свого життя.

...Ще шість років тому у неї у хаті ночували паломники із Ощева. До цього у її доньки не було дітей, проте через кілька місяців, Бог нагородив її із чоловіком дітками. Сьогодні уже двоє внучат радують бабусю. Воістину велика сила Господня, бо Він зглянувся на людське милосердя.

Вранці третього дня паломники вирушили до кінцевого місця призначення - Почаївської Лаври. А йшли до неї довгим польовим шляхом, званим у народі «Почаївським». Іще вранці з'явилися перед очима усіх величаві куполи Святині. І з Божою поміччю усі разом подолали цю дорогу.

У самій Лаврі пощастило поселитися у странноприймальні. Увечері усі вирушили на вечірню з нагоди свята Володимирської ікони Божої Матері до Свято-Духівського скиту. А вранці 6 липня усі пішли на пізню Літургію у Свято-Троїцький собор. Слава великому Господу, що сподобив Своїх рабів припасти до великих святинь: чудотворної Почаївської Ікони Божої Матері, мощів Преподобних Іова та Амфілохія Почаївських, Стопи Божої Матері. 6 липня паломники також відвідали Джерело Святої Анни у Онишківцях Рівненської області, де мали змоги прикластися до Чесної Глави Мученика Вікентія Воїна.

Вранці, 7 липня усі пішли на ранню Літургію у Свято-Троїцький собор та на пізню у Свято-Успенський собор Лаври. Усіх вразила та неземна красота і велич цього святого місця. Майже усі під час перебування у Лаврі посповідалися та причастилися святих Христових Тайн.

...Залишаючи велику Святиню, я ще раз подивився на неї, і побачив, що туди знову ідуть паломники із рюкзаками на плечах та іконами в руках. Не згасає у людських серцях вогонь віри та милосердя. І не погасне, доки возносить молитви до Бога твердиня небесної красоти -  Свято-Успенська Почаївська Лавра!

Сайт парафії

 

 

 

Cьогодні